Ako správne umývať auto?

Ako správne umývať auto?

  • date
  • 25/03/2013

Dnes vám prezradíme, ako správne umývať auto.

Metóda dvoch vedier sa dostáva do povedomia fanúšikov už nejakú dobu. Preto sme sa rozhodli aj my priblížiť tento spôsob umývania.
Každý z nás pozná umývanie prostredníctvom vysokotlakového čističa (WAP), klasickej hadice, alebo „kefy“, ktoré laku škodia asi najviac. Preto je tu metóda dvoch vedier, ktorá minimalizuje poškodenie laku (škrabance, alebo hologramy) a je medzi fanúšikmi vyhľadávaná čoraz častejšie.

Všetci si pamätáme, keď nám doma postačovalo jedno vedro a špongia, ktorá pamätala nejedno auto. Nebudem radšej ani spomínať aké produkty sa použili namiesto šampónu. Všetká špina, ktorá bola v špongii ničila lak, vytvárala škrabance a v neposlednom rade aj hologramy, z ktorých sme na slnku boli smutní, aj keď sme sa tak starali o auto.

hologramy

Práve metóda dvoch vedier zabraňuje, resp. minimalizuje tvorbu hore spomenutých nedostatkov. Je to najlepšia voľba ako si umyť auto, motocykel alebo iné vozidlo.

Keď začíname umývať auto touto metódou, je potrebne mať 2 vedra. To jedného vedra si dáme primerane množstvo Ph neutrálneho šampónu a do druhého vedra si dáme čistú vodu. Na umývanie je najideálnejšie použiť rukavicu z mikrovlákna, alebo z ovčieho rúna. Ako prvé je potrebne auto opláchnuť čistou vodou z hadice. Týmto krokom uvoľníme nečistoty z laku. V ďalšom kroku, po vystriekaní nečistôt, si namočíme rukavicu do vedra so šampónom. Následné začneme umývať.
Po umytí danej časti vozidla opláchneme rukavicu vo vedre s čistou vodou. Týmto odstránime kúsky nečistôt z vlákien rukavice. Zabránime tým, aby nečistoty zostali prichytené medzi vláknami a teda aby sa nedostali späť na lak vozidla. Tým sa zníži riziko ďalšieho poškodzovania laku. Tento proces v dvoch krokoch opakujte na celom aute.

Ak chcete ďalej znižovať riziko poškodenia laku je možné si dokúpiť Scratch Shield (mriežka). Táto dokáže účinne zachytiť piesok, prach a pod. nečistoty, ktoré sa víria vo vedre.

IMG_59611

Leave a reply

Fields marked with * are required