Mercedes-Benz S63 AMG BRABUS

  • date
  • 08/01/2015

Nádherný Mercedes-Benz S63 AMG v úprave Brabus, ktorý sme tento týždeň odovzdali po kompletnej korekcii laku a aplikácií keramickej ochrany Ceramic PRO 9H.

Luxusná limuzína si zaslúži luxusnú starostlivosť. Začali sme dôkladným, ale zároveň šetrným čistením exteriéru, najskôr bezkontaktne – neskôr dvojvedrovou metódou, po ktorom následovala dekontaminácia laku pomocou clayovania. Disky boli demontované na ich dôkladne výčistenie zo všetkých strán, ale aj pre správny prístup k brzdám a podblatníkom. Po viac krokovom umývaní s viacerými aplikáciami aktívnej peny a oplachoch sme vozidlo opatrne vysušili a príšlo na rad meranie hrúbky laku. Každý panel bol zmeraný v malých odstupoch, aby nám nič neuniklo. Hrúbka laku vie veľa napovedať o predošlom zaobchádzaní s vozidlom, ako je napríklad havária a následne lakovanie, prístrek, alebo predošlé leštenie.
Pred skutočným leštením sme si najskôr odskúšali lak od najjemnejšej pasty až po pastu, ktorá bola nevyhnutná na úplne odstránenie závad na laku. Takto zaručíme čo šetrnejším postupom úplné odstránenie porúch bez zbytočného zásahu do nepoškodeného materiálu. Samotné leštenie potom prebiehalo v 3 krokoch. V provom sme odstránili väčšinu závad a v najsledujúcich dvoch sme povrch zušlachtili na „zrkadlo“.

Dokonalý lak treba samozrejme čo najlepšie zakonzervovať. Siahli sme teda po našej natvrdšej keramickej ochrane Ceramic PRO 9H, ktorú sme aplikovali vo štyroch vrstvách. Na dokonalý výsledný efekt sme nakoniec aplikovali finálnu vrstvu Ceramic PRO Light, ktorá dodala ešte väčší lesk. Demontované disky na umožnili aplikáciu keramickej ochrany na celú plochu diskov a zároveň zabezpečili prístup k impregnácií brzdový strmeňov a podblatníkov. Na brzdové strmene a výfúky sme takisto aplikovali Ceramic PRO 9H, čo je vďaka tepelnej odolnosti tejto ochrany žiadny problém.

K detailingu neodmysliteľne patrí precízne výčistenie a impregnácia interiéru, čo je rovnako dôležitý krok ako čistenie a leštenie exteriéru vozidla. Všetky plochy interiéru boli do detailov zbavené nečistôt s produktami špeciálne vyvinutými na jednotlivé materiály. Kožené povrchy boli hĺbkovo vyčistené a impregnované taktiež s produktami Ceramic PRO. To isté platilo aj o koberčekoch, plastoch a lakovaných dieloch. Na záver boli aplikované tekuté stierače, ktoré nájdu dobré uplatnenie nielen v tomto upršanom počasí.

Celková práca ~65 hodín

Leave a reply

Fields marked with * are required